קישור פנימי באתר – אסטרטגיה לבניית קישורים

חנות באינטרנט

בעבר היה נהוג "לפסל קישורים" PageRank Sculpting – זה היה נושא פופולרי מאוד וגם שנוי במחלוקת והאינטרנט מלאה במאמרים של בעד ונגד.

הרעיון היה לעשות שימוש במאפיין rel=nofollow בקישורים פנימיים כדי לווסת את זרימת "מיץ הקישורים" link juice בין הדפים באתר שלך.

ההמלצה שלי היא לא לגעת בזה בכלל!

במקום זאת אני רוצה ללמד אותך איך ליצור ביעילות קישורים פנימיים בין הדפים באתר שלך עבור לקוחות ועבור מנוע החיפוש גוגל.

היררכיית תכנים באתר

בדרך כלל, היררכיית אתר של חנות מקוונת תכלול דף בית ומתחתיו דפי קטגוריה. לכל קטגוריה יש דף קטגוריה ראשי, דף קטגוריה משנה ודף מוצר. רשת של קישורים פנימיים מקשרת אב ל- בן ו- בן ל- נכד.

מעבר לזאת, יש גם דפים מינהליתיים כמו: שאלות נפוצות, אודות, מדיניות משלוחים, הסבר מידות, אבטחת פרטיות וכמובן אוסף מאמרים הכוללים טיפים, רעיונות וגם ראיונות – מלא תוכן.

באופן מסורתי בעלי אתרים ומקדמי אתרי מסחר אלקטרוני מנסים לייצור קישורים שיתמקדו בקטגוריה, תת קטגוריה, או בדפי מוצר.

זה דבר קשה מאוד להשגה, לבנות קישור לקטגוריה שיש בה כוונה מסחרית טהורה, בכל אופן זה יותר קשה מאשר לבנות קישור למאמר תוכן מלא ערך, נכון?

אני בטוח שבנוסף לדפים הכוללים מוצרים פתחת גם חלק באתר שלך המכיל תוכן רב ערך עבור הלקוחות הן הפוטנציאליים והן הלקוחות בפועל. אוסף של מאמרים שלא רק עוזר להם עם המוצרים שלך, אלא גם בונה את האמינות והסמכות שלך בעיני כל מי שקורא שמבין שאתה הוא המומחה.

נניח ואחד מהתכנים שיצרת הוא מדריך קנייה חכמה שמסייע לאנשים למצוא את המוצר המושלם.

מה דעתך, אולי לקדם אותו?

נניח שיש לך קטגוריה של שמלות מושלמות עבור נשים בצורת אגס ועוד קטגוריה עם שמלות המיועדות לנשים "בצורת תפוח".

הערה: לפי התפיסה הרווחת, נשים מוגדרות לפי הישבן שלהם: אגס או תפוח.

בתוך המדריך שלך, אתה נותן טיפים ועצות לנשים כיצד לבחור את השמלה המתאימה בהתאם לישבן שלה.

במאמר יש לך הזדמנות לשים כמה קישורים לשמלות שאתה מוכר. במילים אחרות, אתה מפנה את קוראות המאמר למוצרים הרלוונטים שלך באתר.

הקישור הזה נראה קישור טבעי שבא במקום הנכון ובהקשר הנכון וגם יהיה לך יותר קל לקדם אותו ואסביר לך כיצד.

כאשר יש לך כזה מדריך בנוי היטב שנמצא באתר שלך, תוכל להודיע עליו לבלוגרים בעלי ענין והם ישמחו לקדם אותו הרבה יותר בהתלהבות מאשר תבקש מהם לקדם דף קטגוריה של שמלות או דף מוצר של שמלה מסויימת.

הקישורים החיצוניים שתבנה ותקבל מבחוץ נושאים איתם כוח שיועבר באמצעות הקישורים הפנימיים לדף הקטגוריה או לדף המוצר ובלי ספק שיתנו דחיפה מעלה בדירוג בתוצאות החיפוש בגוגל.

נכון יש מאמץ גדול ביצירה של נכס תוכני כזה, אבל זוהי הדרך הנכונה וגם הבטוחה לעשות את הדברים וליצור קישורים איכותיים לאתר שלך.

לאחר שתקדם את נכסי התוכן שלך, ייתכן שתצטרך עדיין קישורים נוספים, לכן אל תפחד לקשר ישירות לפי הצורך.

בניין קישור סלקטיבי

הפקת תוכן בעל ערך היא בהחלט בסיס לקבלת קישורים מאתר אחר, לאוו דווקא קישורים שתבקש אלא קישורים טבעיים שתקבל מבלי שתבקש רק בגלל שאנשים אחרים שכותבים תוכן באותו נושא, מצאו ערך בתוכן שלך והם מקשרים אליו בשמחה אולי כי הם מפרגנים לך ואולי כי לא בא להם לכתוב ולעשות את מה שאתה כבר עשית. לכן, הם יקשרו לאתר שלך וימשיכו הלאה.

כדאי לך לבנות כמה קישורים ישירות למגה תוכן שיצרת כדי לגרום לו להעלות עוד בדירוג, למשל באמצעות מאמר אורח. כלומר, לכתוב עוד תוכן מעולה ולשים אותו באתר של מישהו אחר שידחוף את התוכן שיש באתר שלך.

לבנות תכנית פעולה

האינטרנט מלא במדריכים "איך ל" החל מהרמה האסטרטגית ועד לרמה המעשית. כדי שהמדריך שלך יבלוט הוא צריך להיות שונה ויותר טוב ממה שכבר קיים.

גם אם המדריך שלך "מרוויח" רק מספר קישורים, בקש לדעת מה אפשר לעשות יותר טוב. גלה מדוע אנשים לא אוהבים את המדריך שיצרת, לפחות לא באופן שבו חשבת שיתקבל, ונסה שוב עד שתצליח.

אם אין לך זמן לבזבז על ניסוי וטעייה, תוכל לשכור את שירותיו של איש מקצוע. אם יש לך זמן להתמודד עם זה בעצמך: צור מדריך, שתף את התוכן שלך ושפר אותו בתהליך מתמיד.

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

5 דרכים אופטימיזציה של אתרי אינטרנט עבור אנשים

שימוש בכלים חכמים מעלה את אחוזי ההמרה באתרי מסחר