כיצד לבחור שמות למוצרים שלך

קניה באינטרנט

סוף סוף עשית את זה: יצרת מוצר. זה מושלם. זה ישנה חיים של מיליוני אנשים ברחבי העולם. זה יימכר כמו לחמניות ויעשה לך מיליונים.

ואין לך מושג איך לקרוא לזה.

בין אם המצאת את הטכנולוגיה הבאה המשנה חיים או יצרת פריט חדש במשפחת אביזרי האופנה, מתן שמות למוצר יכול להיות קשה.

שם המוצר הוא לא הדבר היחיד שיקבע האם המוצר שלך יצליח או לא, אבל הוא בהחלט יכול לעזור לך למשוך עוד לקוחות, לרגש אותם, לגרום להם לרצות את המוצר שלך.

לבחור שם למוצר שישרת את האינטרנטים של העסק שלך, אינה משימה קלה.

אתה רוצה שהשם של המוצר שלך ינשא בפי כל, יהיה זכיר ועו כמה תכונות טובות שהם חלומו הרטוב של כל משווק בין באינטרנט או מחוצה לה.

המשך לקרוא כדי ללמוד מדוע שמות מוצרים חשובים כל כך לעסק שלך:

למה שמות מוצרים זה ענין כזה חשוב

בעסקים, "שם הוא הדבר הכי קל לשנוא". לדברי CMO של לנדור, חברה בשם כל דבר, החל מוצרי אפל גלידה, הצרכנים להרגיש "מוסמך באופן מיידי" לשפוט שמות מוצרים – ולבסס דעות ראשוניות שלהם של המותג עליהם.

בין אם אתה נותן שם לפריט אחד בקטלוג שלך המכיל אלפי מוצרים או נותן שם למוצר העיקרי שעליו כל העסק שלך יהיה מבוסס, אתה צריך לחבר את זה להצלחה שלך.

האם בהתבסס על השם בלבד, האם תהיה מוכן לקנות את המוצר הנקרא "the jew's ear juice" או בעברית "מיץ האוזן של היהודי?"

כנראה שלא, אבל זה למעשה משקה פופולרי מאוד בסין, לך תבין?!?

המוצר אולי נהדר (לא טעמתי) … אבל השם נורא.

שם גם קובע עד כמה המוצר שלך יזכר על ידי האנשים כאשר הם שמעו או ראו אותו בכתב. יש פה עניינים של שמיעה, אסוציאציות, חיבור בין הברות.

אלה הן שתי הסיבות העיקריות מדוע כדאי לשקול היטב את מתן השמות למוצרים שאתה מוכר. למרות שזה עלול לקחת קצת זמן ודיון – וכולנו יודעים זמן מוגבל לבעלי עסקים – כדאי לך להתאמץ קצת ולבחור שם טוב ולא לקרוא למוצר על שם החברה שלך לשעבר.

בואו נסתכל על כמה דרכים בהן אתה יכול להיעזר כדי לבחור שם טוב למוצר או השירות שלך.

חפשו מוצרים דומים – ואל תשתמשו בשמותיהם

אם המוצר שלך הוא יחיד מסוגו, חשוב שנית!

אם גם במחשבה שנייה באמת שאין אחר לו בעולם, עבור הלאה. אבל עבור כל השאר, עדיף לעשות מחקר קטן, כדי למנוע נפילה.

עשה חיפוש בגוגל עבור מוצרים דומים בנישה שלך ומיד תדע איך לא לקרוא למוצר שלך.

אם מוצרים כמו זה שאתה מתכנן נמכרים בחנויות לבעלי חיים, למשל, להמ שלא תבחר בשתיים או שלוש חנויות ותראה את המוצרים שם על המדף.

שאל את עצמך כמה שאלות על שמות המוצרים של המתחרים אותם מצאת:

  • מה אתה אוהב בשמות האלה?
  • האם הם ברורים, ישירים או בלתי נשכחים?
  • מה אתה לא אוהב בהם?
  • האם הם יכולים להיות ברורים או קצרים יותר?
  • מה הלקוחות אומרים על השמות האלה?

שאלות מסוג זה יעזרו לך לאתר בדיוק מה שאתה רוצה משם המוצר שלך. אתה יכול להבין מיד אם לכל המתחרים שלך יש שמות גרועים, דבר שכמובן מעניק לך הזדמנות נהדרת.

תוכל להבין מיד אם לכל המתחרים שלך יש שמות ארוכים ומסובכים, קשים להגייה, אז אתה תוכל להפתיע עם שם קצר וקליט.

כאשר אתה סורק את שמות המתחרים ועורך את המחקר שלך, יקפצו לך כל מיני רעיונות. לכן, כדאי שתצטייד בכלי כתיבה כדי שתוכל לרשוםאת מה שעולה על דעתך, לא משנה עד כמה הוא טיפשי.
הימנע עד כמה שאתה יכול מלשפוט האם זה טוב או רע. יהיה לך מספיק זמן לבחון זאת, כרגע, אתה מעלה רעיונות ורושם אותם על הנייר. לא מוחק, רק רושם.

אזהרה: הימנע מהפיתוי להשתמש בשם דומה שנשמע כמעט אותו דבר או שזה משחק של אותיות. יכול להיות שהמצאת קונסולת משחקים חדשה. זה לא יהיה חכם לקרוא לה yBox או tBox. אולי אותך זה ישעשע, אבל את הלקוחות שלך זה עשוי להוליך שולל ואת עורכי הדין של מיקרוסופט זה עלול להרגיז מאוד והם יקפצו עליך בכל הכוח.

תחשוב על פוטנציאל התנועה ממנוע החיפוש גוגל

השלב הבא הוא לשקול שמות שאותם יהיה קל למצוא באינטרנט בעזרתו האדיבה של גוגל.

אתה רוצה שאנשים שנחשפו: שמעו או ראו את המוצר שלך יחפשו אחריו באינטרנט. נכון? אם הם לא יזכרו את שם המוצר שלך, אז מה התועלת בכל מאמצי השיווק הדיגיטלי שעשית?

אתה בוודאי שמעת יותר מפרסומת אחת ברדיו ששולחת אותך לחפש בגוגל: "חפשו מחבת הפלא בגוגל" – מוכר לך? איזה מוצר הם מוכרים? הם מוכרים את 'מחבת הפלא' ואיך הם הגיעו לזה.

הם בחנו כל מיני רעיונות וראו שיש מחבת פנקייק ויש מחבת טפלון, יש מחבת פסים ויש מחבת אלומיניום. יש מחבת כפולה ויש מחבת ארקוס וכדומה, ומה לגבי 'מחבת הפלא'.

יכול להיות 3 מצבים:

  • יש מוצר שנקרא 'מחבת הפלא' ואז השם הזה ירד מהפרק.
  • יש דבר כזה שנקרא 'מחבת הפלא' אבל רואים שאין עליו תחרות. כאשר מחפשים בגוגל 'מחבת הפלא', גוגל מציג מספר תוצאות אבל לא נראה שיש שם תחרות. גוגל פשוט מציג עמודים שהביטוי 'מחבת הפלא' רשום בהם. לאף אחד אין אינטרס לקדם את הביטוי הזה.
  • כאשר מחפשים בגוגל 'מחבת הפלא' גוגל לא מציג תוצאות – בינגו!

הנה כמה עצות SEO במיוחד עבור שמות מוצרים:

תהיה ספציפי. אם אישה מחפשת באינטרנט "שמלת פסים", היא אולי לא תמצא את "השמלה של ענת". שקול לקרוא לזה "שמלת הפסים של ענת".

לעשות קצת מחקר. האם יותר אנשים קוראים לזה "שידה" או "מזנון"? (או משהו אחר לגמרי?)

ודא שאתה בוחר את השם עם הכי הרבה חיפושים עם התנועה הגבוהה ביותר שתתורגם לקניות.

תחשוב על הלקוחות שלך. אם אתה מנסה למשוך סוג מסוים של לקוחות, השתמש במילים שהם ישתמשו בחיפוש. לדוגמה, אם אתה רוצה למכור שולחן כתיבה לעסקים, שקול לקרוא לו "שולחן כתיבה משרדי" לעומת "שולחן כתיבה" שיכול להתאים גם לתלמיד בית ספר.

כאשר יש ספק, אין ספק – היה ברור. אנחנו נחזור לזה מאוחר יותר, אבל למנועי החיפוש אין מוח של בני אדם, אם כי היכולת הזאת מתקרבת יום יום, שעה שעה.

יש לך מוצר לו קראת "soup for sluts" ובעברית: מרק עבור זונות (שרמוטות) – יש דבר כזה ואין לזה שום קשר לא לזנות, לא לסקס אפילו לא לרוק אנד רול. זה בסך הכל: מרק אטריות יפני. בגרסה הפופולרית שלה, היא מורכבת מאטריות חיטה סיניות בציר המבוסס על בשר או עוף, ומעליו תוספות רבות ומגוונות, בין השאר פרוסות בשר חזיר, דף נורי, בצל ירוק, נבטי שעועית ונארוטומאקי. אטריות ראמֶן.

המלצת קריאה:

קידום אתרים בגוגל עבור אנשים

להיות זכיר עדיף על להיות מצחיק

זו אמת קשה: לקוחות ישפטו את השמות שלך. ואם הם חושבים שהשמות שנתת טיפשים, אתה כבר תשמע על כך ברשתות החברתיות.

גם אם השם קליט, הוא עדיין יכול להיראות מטעה או מגוחך.

חברה אחת קראה למרככי כביסה עדינים וללא בשמים או צבעים, העוזרים להפחית קמטים ומשאירים את הבד רך למגע ואיך קוראים להם? bounce שפירושו "להקפיץ".

וראה איך הלקוחות הגיבו:

bounce

יש כמה בעלי מסעדות הקוראים למנות שלהם בשמות מיוחדים, יש אומרים פלצניים, שהם משחקי מילים ולפעמים איזו הברקה אחרת. זה דיי חמוד שאתה יושב במסעדה והתפריט מול עיניך והמלצרית האדיבה עוזרת ומסבירה לך.

השאלה היא האם לאחר שיצאת מהמסעדה תזכור את השם של המנה שאכלת כאשר אתה רוצה למצוא אותו שוב או להמליץ לחבר?

זיכרון הוא דבר חיוני כאשר מדובר במוצרים חדשים. באופן אידיאלי, אתה רוצה שלקוחות יזכרו את השם של המוצר שלך. אם מישהו לא זוכר איך קוראים למוצר שלך, הם יחפשו אחריו באינטרנט במונחים מעורפלים, כלליים מידי; אם אותם מונחים מעורפלים לא יחזירו תוצאה, הם כנראה יוותרו עליך וילכו למתחרה.

אדם חשוף בממוצע ליותר מ- 3,000 שמות מותגים/מוצרים במהלך היום. ברור לך שאין סיכוי לזכור את כולם. האמת היא בדיוק הפוכה. אנשים מתעלמים, לא זוכרים, אבל מה הם כן זוכרים?

נסה למצוא משהו שניתן לזכור במקום משהו שיגרום ללקוחות לצחוק ואם אתה יכול לגרום להם גם לצחוק וגם לזכור, אז זה נהדר.

עשה בדיקת משפטית

אתה לא נותן שם למוצר לפני שבדקת את זה הצד החוקי. גם אם אינך רוצה או רוצה לרשום את המוצרים שלך, עליך לוודא שאתה לא מפר זכויות כלשהן השייכות למישהו אחר.

משרד המשפטים מאפשר חיפוש מקוון שנועד לעזור לך למצוא רישומים של שמות, סימנים מסחריים, וכן הלאה.

בתמונה שלמטה תוכל לראות שחיפשתי את השם iDigital כי עברה בי מחשבה לרגע שאולי אקרא למוצר שלי בשם זה.

סימני מסחר באינטרנט

עשה כמיטב יכולתך להימנע מפגיעה בזכויות של אחרים או בתביעות של סימנים מסחריים.

כאשר יש ספק, בקש עזרה משפטית. עורך דין יכול תמיד לתת לך המלצה ברורה על מה בטוח להשתמש מבלי להיות חשוף לתביעות.

לסיכום

סקרתי כאן כמה דברים חשובים שעליך לשקול כאשר אתה בוחר שמות למוצרים ולשירותים שלך.

יצירת שמות יכול הליות פעילות של החברה כולה ולא רק שלך.בקש מעיובדים בחברה להיות מעורבים בתהליך: להציע שמות, להגיש רעיונות, לקחת חלק בסיעור המוחות.

אתה גם יכול לשאול את הלקוחות שלך ולקבל מהם רעיונות.

אתה בכלל יכול להפוך זאת למשחק, עם הצבעות ועם שלבים, פרסים ועוד הרבה צבע וכך לא רק שתמצא שם אלא גם תיצור ענין בין הלקוחות.

שם המוצר חשוב, אבל מה שחשוב יותר, לדעתי, הוא מה המוצר עושה עבור המשתמש בו.

אני מקווה שטיפים אלו עזרו לך לקבל מושג טוב יותר על האופן שבו תוכל לתת שם למוצרים שלך.