איך מגדירים את כותרת הדף באתר סחר אלקטרוני

כללים להגדרת כותרת הדף באתר סחר אלקטרוני 

כותרת הדף משפיעה מאוד על קידום האתר בצורה אורגנית במיוחד באתרי סחר אלקטרוני. בשונה מאתרים אחרים, אתרי מסחר אלקטרוני מציעים מגוון רחב של מוצרים המחולקים לקטגוריות שונות. קידום של אתרים כאלה מתיחס בעיקר לקידום קטגורייה של מוצרים ולא קידום של מוצר בודד. בנייה נכונה של כותרת הדף יכולה לקדם את הקטגוריה ובכך למשוך תנועת גולשים לאתר.   חשיבות כותרת הדף לסחר אלקטרוני

איך כותרת הדף משפיעה על מאמצי SEO

רוב אתרי מסחר אלקטרוני בנויים על גבי פלטפורמה מיוחדת כגון : Magento, OpenCart  , DemandWare ועוד. כלים אלה מכילים ממשק משתמש המאפשר להכניס תכנים, תמונות ומידע על המוצרים אותם אנו מעוניינים למכור ברשת. המידע שהוזן לכלים אלה הופך לדפי אינטרנט של אתר הסחר אלקטרוני שלנו. התוכן שהוזן על ידינו למערכת ניהול האתר משמש לקביעת כותרת הדף (Page Title or Page Headline). החשיבות של כותרת הדף לקידום האתר היא קריטית מכיוון שזה הדבר הראשון שהזחלנים של גוגל מחפשים בבואם לסרוק את האתר שלנו. בנוסף שם דף שבנוי נכון יקל עלינו מאוד בזיהוי התוכן של הדף ומדידת התנועה וההמרות שמגיעות ממנו.

 איך בנוייה כותרת דף נכונה 

בכדי להמחיש בנייה נכונה של כותרת דף פניתי לאתר סחר אלקטרוני בשם Nordstorm  שלפי דעתי בנוי בצורה נכונה גם מבחינת SEO וגם מבחינת חווית המשתמש . נניח שאנו מחפשים נעלי ספורט לגברים – Mens Athletic Shoes כאשר נקליק על התוצאה שעלתה במנוע החיפוש נגיע לדף הקטגוריה שנראה כך : דף קטגוריה סחר אלקטרוני כפי שניתן לראות בתמונה שם הדף מכיל את פרטי הקטגוריה והוא מגובה בכותרת H1 מתאימה , כתובת URL שמפנה לאותה הקטגוריה ו- "פירורי לחם" (breadcrumb) מתאימים. הגדרה כזאת משפיעה על קידום הדף ולראיה הוא ממוקם בדף התוצאות הראשון. בנוסף , הקטגוריה מוצגת גם בסרגל הניווט השמאלי של קטגוריית האב שלה (נעלי גברים במקרה זה) קטגוריית על סחר אלקטרוני טקסט העוגן בדף הניווט  שולח את ביטוי המפתח לקישור שאותו הוא מפעיל ומעביר אליו גם את הסמכותיות שלו : דף הקטגוריה של נעלי גברים מעביר חלק מהסמכותיות שלו לדף נעלי ספורט לגברים ומעביר סיגנל רלוונטיות לביטוי נעלי ספורט לגברים ובצורה זאת מחזק את הדף. שימו לב ! דף הניווט השמאלי מופיע כמעט בכל דפי האתר או לפחות בכל הדפים שמתייחסים לנעלי גברים

שימוש במילות מפתח בכותרת הדף

חשוב מאוד לכלול ביטוי מפתח שקהל היעד שלנו מחפש, בכדי לבצע את העבודה בצורה נכונה ויעילה יש לבצע מחקר מילות מפתח שישקף את ביטויים בעלי נפח חיפוש גבוה (בהתאם למותג ולתחרות כמובן) אם נחזור לדוגמא הקודמת ניתן לראות שהביטוי Mens Athletic Shoes  מכיל תנועה גבוהה יותר מכל ביטוי קרוב אחר ולכן "נבחר" כביטוי המוביל בדף הקטגוריה מחקר-מילות-מפתח-סחר-אלקטרוני אמנם לביטוי Athletic shoes יש נפח חיפוש גדול יותר אבל הוא יתאים לאתר או לדף קטגוריה שמוכר נעלי ספורט בלבד מכל הסוגים ולכל הקהלים , במקרה זה הביטוי המתאים ביותר הוא נעלי ספורט לגברים מכיוון שבכך ממוקד דף הקטגוריה.

מה עושים אם כותרת הדף אינה בנוייה באופן אופטימלי

כאשר כותרת הדף אינה מכילה ביטויי מפתח יעילים לקידום הקטגוריה יש לחשוב איך לבצע אופטימיזציה של התוכן ולרשותינו עומדות מספר אפשרויות :

 • שינוי שם הדף לכאורה זה נראה הדבר הנכון והפשוט ביותר לביצוע אבל ברוב הפלטפורמות של סחר אלקטרוני שינוי שם הדף כך שיכיל ביטויי מפתח נכונים עבורינו ייגרום לשינוי בכתובת הדף (url) , נושא זה לכשעצמו יכול לגרום לבעיות רבות בקידום האתר ודורש התייחסות מיוחדת לערוצי שיווק  נוספים התלויים בכתובת כגון חיפוש ממומן ושיווק באמצעות דוא"ל . שינוי הכתובת יגרום לפיצול בנתוני  האנליטיקס של הדף ויקשה על ניתוח הביצועים וההמרות
 • שימוש בכלים המסופקים בפלטפורמת הסחר האלקטרוני שברשותינו מרבית הכלים מכילים תוספי SEO המאפשרים לבצע אופטימיזציה בחלקים אחרים של האתר/דף מבלי לשנות את השם שלו , שימוש בחלופה הזאת הוא הקל ביותר ואינו משפיע על ערוצי שיווק נוספים.
 • שינויי קוד בתוך הפלטפורמה חלק מהארגונים מחזיקים יחידות פיתוח אשר מסוגלות להיכנס לקוד של הפלטפורמה ולערוך בו שינויים אשר יתאימו לצרכים שלהם , במקרה של פלטפורמת קוד פתוח הדבר אפשרי.
 • החלפת פלטפורמת הסחר האלקטרוני כמובן שזו האופציה האחרונה שארגון ישקול מכיוון שכסף ומאמצים רבים הושקעו בבניית האתר של החברה אבל אם יש כוונה לבצע החלפה של הפלטפורמה חשוב מאוד לבחון את יכולות ה SEO שלה ולתכנן את האסטרטגיה כבר מהיום הראשון

לסיכום

אתרי סחר אלקטרוני בנויים על פי רוב על פלטפורמה אשר מסוגלת להכיל ולנהל את כמות המוצרים הגדולה ואת הפעילות המסחרית, החשבונאית והלוגיסטית הכרוכה באתר מכירתי . שימוש ביכולות המובנות של הפלטפורמה מהווה פשרה בתחום ה SEO לכן חשב מאוד לשלב צוותי SEO ,שיווק ותוכן בבנייה ותחזוקה של אתרי סחר אלקטרוני על מנת למנף את המותג ולקדם אותו בתוצאות החיפוש האורגני

Summary
Article Name
איך מגדירים את כותרת הדף באתר סחר אלקטרוני
Description
כותרת הדף משפיעה מאוד על קידום האתר בצורה אורגנית במיוחד באתרי סחר אלקטרוני. בשונה מאתרים אחרים, אתרי מסחר אלקטרוני מציעים מגוון רחב של מוצרים המחולקים לקטגוריות שונות. קידום של אתרים כאלה מתיחס בעיקר לקידום קטגורייה של מוצרים ולא קידום של מוצר בודד. בנייה נכונה של כותרת הדף יכולה לקדם את הקטגוריה ובכך למשוך תנועת גולשים לאתר.
Author
שלומי גרינפלד

שלומי גרינפלד

CIO at Castro
שלומי גרינפלד (Shlomi Greenfield)
מנהל מערכות ומידע ומומחה בתחום רשתות קמעונאיות (Retail)
סחר אלקטרוני ושיווק באינטרנט
בעל בלוג אישי בנושא סחר אלקטרוני שיווק באינטרנט ורשתות חברתיות
שלומי גרינפלד

שלומי גרינפלד

שלומי גרינפלד (Shlomi Greenfield) מנהל מערכות ומידע ומומחה בתחום רשתות קמעונאיות (Retail) סחר אלקטרוני ושיווק באינטרנט בעל בלוג אישי בנושא סחר אלקטרוני שיווק באינטרנט ורשתות חברתיות

One Comment:

 1. שלום שלומי ותודה על הפוסט בנושא חשוב זה. אכן יש לתגית כותרת הדף, התגית מקום חשוב בהנבת גוגל את הדף אותו הוא קורא.
  המצאותו של אתר nordstrom.com בראש תוצאות החיפוש לביטוי Men's Athletic Shoes אינו תלוי אך ורק בתוכן התגית title ואני מניח שתסכים איתי.
  אכן יש מה ללמוד מאתר nordstrom אבל לא להעתיק ויש לכך הרבה סיבות. לראות כן, ללמוד בודאי, האם לעשות אותו דבר באתר שלי? לא בטוח, צריך לחשוב.
  הצצתי באתר ומה גיליתי בדף shop.nordstrom.com/c/mens-athletic-shoes-shop :
  * יש 2 תגיות h1 – מעניין!
  ** תגית title דומה מאוד ל- h1 למעט שם החברה. לא יכלו קצת לגוון?
  *** תגית meta keywords מלאה במילות מפתח לא ענייניות לדף, למשל אין את המילה athletic והמילה shoes כתובה באופן שגוי – הם לא שמעו שגוגל כבר קברו את התגית הזאת לפני 4 שנים?!?
  בהצלחה,
  זהר עמיהוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים