להעלות את אחוזי ההמרה באתרי מסחר על ידי כלים חכמים למציאת המוצר

חנות e-commerce

מה קורה כאשר לקוחות מסחר אלקטרוני אינם יכולים למצוא את מה שהם מחפשים?

זה נכון – הם עוזבים.

אז למה לא להתמקד באיך שלקוחות פוטנציאליים מתנהגים ולעזור להם לחפש וגם למצוא באתר שלך את המוצרים שהם צריכים?

בחנויות מסחר אלקטרוני שיש בהם מאות ואלפי מוצרים כמו ציוד משרדי, אופנה, תכשיטים, מכשירים חשמליים ועוד, הניווט של הלקוח הוא לפעמים מייאש. קליקים רבים נדרשים עד שסוף סוף מגיע הלקוח למוצר שחיפש.

כמה שכבות וכמה פילטרים, כמה תיבות סימון צריך הלקוח לסמן ולבחור כדי להגיע למוצר שהוא רוצה?

זה לפעמים מפחיד!

מה שצריך זה להפחית את התסכול של הלקוח ולנסות לבנות מנגנונים יעילים מספיק שיקצרו את הניווט ויביאו את הלקוח הכי מהר שאפשר למוצר אותו חיפש.

לקוח מרוצה יותר, קונה יותר – על כך אין ויכוח.

אתרי מסחר אלקטרוני צריכים להיות עם פחות הסחות דעת כדי לאפשר ללקוח להתרכז בקניות בזמן הקצר שעומד לרשותו ולפני שיפריעו לו בתהליך.

כלי חיפוש חכמים שמקצרים את הדרך הם חובה באתרי מגה ויש לזה מספר יישומים מעניינים, חלקם טקסטואליים וחלקם ויזואליים שמטרתם אחת:

להביא את הלקוח מהר ככול שניתן לדף המוצר שביקש.

תיבת חיפוש שהיא טקסט בלבד זה מובן מאליו, אבל היא צריכה להיות תיבת חיפוש חכמה. חכמה באופן שהיא תציג תוצאות רלוונטיות ובעלות משמעות גם אם הלקוח הקליד בשגיאות כתיב, למשל.

תחשבו במונחים של תיבת החיפוש של גוגל שמציגה לכם השלמה אוטומטית ממנה אפשר לבחור. זה מקל על המחפש ואפילו עוזר לו לנסח את מה שחיפש.

עכשיו תוסיפו להצעות החיפוש גם תמונות, זה דבר שיכול עוד יותר למקד את הלקוח ולהוביל אותו יש למוצר אותו התכוון לרכוש.

אבל פה זה לא נגמר.

כלי חיפוש מתוחכמים מותאמים אישית לחנויות מקוונות עוזרים לקונים למצוא מוצרים ביעילות ולמנוע ניווט באמצעות מספר רב של שכבות סינון.

הכלים החכמים מתבססים על הקשרים ועל הבנה רחבה יותר של צרכי הלקוח, כך שהמערכת יכולה להתאים ללקוח שורה של מוצרים לפי הביטוי שחיפש אפילו אם הוא לא ציין בדיוק את מה שהוא רוצה.

זהו שילוב של יכולת AI ושל הבנת כוונת המשתמש גם יחד כדי לספק תוצאות הרבה יותר רלוונטיות.

למרבה המזל, יש דרך לחסל את הבעיה. כדי למנוע נטישה של לקוחות שהולכים לאיבוד בחנויות המגה, אפשר לספק ייעוץ אישי למשל על ידי צ'אט.

זה אמנם נשמע יקר יותר מאשר לתת ללקוח לשוטט בחנות לבדו, אבל זה יכול להעלות משמעותית את אחוזי הסגירה והרכישה וגם לתרום להגדלת סל הקניות.

מעבר לזאת, מעל 2/3 מהלקוחות ציינו שהם מצפים שאתרי הקניות יספקו להם ייעוץ אישי באופן כללי, למשל על ידי ניוזלטר, וכמעט 50% מצפים לקבל המלצות וטיפים באופן יזום בעת קניות מקוונות.

הנתונים בשטח עם זאת מראים אחרת. פחות מחמישית מהצרכנים משתמשים בעוזרי מכירות דיגיטליים בשנה האחרונה (פתרונות מבוססי אינטליגנציה, דיאלוג המבוססים על דיאלוג שמכוונים את הקונים למוצרים הנכונים על פי צרכיהם).

לסיכום

מסחר אלקטרוני הפך את הקניות לקלות יותר, אבל הכמות האין סופית של הבחירה מבלבלת את הצרכנים עד כדי כך שהם מרגישים מוצפים והם עוזבים את האתר מבלי לקנות.

למרות כל הקידמה הלקוח רוצה תמיכה, הוא רוצה לדבר עם מישהו אנושי ובזמן אמת.

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כיצד לבחור שמות למוצרים שלך

אסטרטגיה של יצירת קישורים פנימיים באתר

5 דרכים אופטימיזציה של אתרי אינטרנט עבור אנשים